O autorovi

Vystudoval jsem mezinárodní obchod na VŠE a aktivně se mu věnuji celou profesní dráhu. Od roku 2011 se zaměřuji výhradně na Brazílii a další země Latinské Ameriky. Pomáhám českým firmám vstoupit a rozvíjet své aktivity na zdejších trzích, a to především v oblasti zdravotnictví a biologicko-chemické ochrany. Směrem do ČR spolupracuji na dovozu brazilské kávy. V regionu jsem delší čas žil a pravidelně tam cestuji na pracovní mise několikrát za rok.

Máte obchodní zájmy v Brazílii či Latinské Americe, které byste chtěli zkonzultovat? Ozvěte se mi, rád se s vámi setkám.

Pavel Šembera
E-mail: tudobem.info@seznam.cz

V rámci Brazílie mám specifický vztah k městečku Batayporã. Na stránkách www.bataypora.cz představujeme toto místo, které v brazilském vnitrozemí založil – a tehdy doslova z neprostupného pralesa vysekal – Jan Antonín Baťa a další Češi. Česká kultura je zde stále živá, v unikátní symbióze s brazilskou přírodou a náturou. Dnes se v Bataypoře setkáte například s replikou Pražského Jezulátka, turistickým značením KČT nebo folklórním souborem tančícím moravské lidové tance.

Pokud vás zajímá Brazílie, kam ještě zavítat?

Určitě si nenechte ujít filmový festival Kino Brasil, který se koná vždy v listopadu v pražském Biu OKO.

A evropské Portugalsko?

Sledujte blog Honzy Čeňka

Španělsky mluvící svět…

..prozkoumávejte nejlépe v plavkách!