O autorovi


Vystudoval jsem mezinárodní obchod na VŠE a aktivně se mu věnuji celou profesní dráhu. Od roku 2011 se zaměřuji výhradně na region Latinské Ameriky a v prvé řadě na Brazílii. Pomáhám českým firmám vstoupit a rozvíjet své aktivity na místním trhu, aktuálně prostřednictvím česko-brazilské společnosti Brasil CZ. Dominantním sektorem je pro nás oblast zdravotnictví a požární, biologické a chemické ochrany. Směrem do ČR spolupracujeme na dovozu kávy. V Brazílii jsem šest měsíců žil a pravidelně tam cestuji na pracovní mise několikrát za rok.

Máte obchodní zájmy v Brazílii či Latinské Americe, které byste rádi zkonzultovali? Či jiný projekt související s regionem? Ozvěte se mi, rád se s vámi setkám.

Pavel Šembera
E-mail: tudobem.info@seznam.cz

Specifický vztah v rámci Brazílie mám k městu Batayporã. Na stránkách www.bataypora.cz představujeme toto místo, které v brazilském vnitrozemí založil – a tehdá doslova z neprostupného pralesa vysekal – Jan Antonín Baťa a další Češi. Česká kultura je zde stále živá, v unikátní symbióze s brazilskou přírodou a náturou. Dnes se v Bataypoře setkáte třeba s replikou Pražského Jezulátka, turistickým značením KČT nebo folklórním souborem tančícím moravské lidové tance.

Pokud vás zajímá Brazílie, kam ještě zavítat?

Určitě si nenechte ujít filmový festival Kino Brasil, který se koná vždy v listopadu v pražském Biu OKO.

A evropské Portugalsko?

Sledujte blog Honzy Čeňka

Španělsky mluvící svět…

..prozkoumávejte nejlépe v plavkách!